Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
294 posty 69 komentarzy

Wolny Czyn

Wolny Czyn - W matriksie "3 RP"...

Żywe tarcze Putina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Branie zakładników i stosowanie zasady odpowiedzialności zbiorowej to zbrodnie wojenne w rozumieniu praw i zwyczajów wojny. Polacy mają tu unikalną perspektywę, którą dziś przypomnimy

 

Branie zakładników i stosowanie zasady odpowiedzialności zbiorowej to zbrodnia wojenna w rozumieniu praw i zwyczajów wojny. Kodyfikowano je stopniowo; obecnie praw ludności cywilnej w szczególności dotyczą konwencje haskie (zwł. IV Konwencja Haska z 1949 r.)
Zbrodnie wojenne i zbrodnie przeciw ludzkości nie podlegają przedawnieniu z mocy prawa międzynarodowego (Konwencji ONZ z 1968 r. „o niestosowaniu przedawnienia odpowiedzialności za zbrodnie wojenne”). 
 
* * *
W Polsce względnie mało znana jest wypowiedź W. Putina z 4 marca 2014. W telewizji „Rossija 24” ostrzegł on, że jeśli Sowiety wkroczą na Ukrainę by „bronić obywateli ukraińskich”, jako żywych tarcz użyją ukraińskich kobiet i dzieci.
W takich sprawach Polacy mają unikalną perspektywę historyczną, którą Wolny Czyn dziś przypomina.
Rosyjski oryginał wypowiedzi: И пусть kто-то из украинских военных попробуетстрелять в своих людей, российские военные будутстоять позади людей, не спереди, а сзади” („I niech no ktoś z żołnierzy ukraińskich spróbuje strzelać do swoich, żołnierze rosyjscy będą stali za ludźmi, nie z przodu, a z tyłu”). Przeglądarki internetowe mogą różnie oddawać rosyjskie kodowanie znaków, dlatego zainteresowanym porównaniem polecamy źródła:
Relacja telewizyjna dużo lepszej jakości w serwisie YouTube po rosyjsku:
Tłumaczenie wypowiedzi Putina na angielski:
 
Kontakt: tel. 511 060 559
 

KOMENTARZE

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31