Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
294 posty 69 komentarzy

Wolny Czyn

Wolny Czyn - W matriksie "3 RP"...

Dezinformacja rosyjska w Polsce (1). Karykatury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstanie na Ukrainie stało się również okazją do ujawnienia technik propagand i dezinformacji rosyjskiej agentury wpływu w Polsce

 

Narzucony nam nieład (nierząd) medialny służy utrwaleniu statusu Polski jako protektoratu rosyjskiego, a jego zasadniczy kształt określono zapewne jeszcze w latach 80-tych wraz z pozorami tzw. transformacji. Choć powstanie na Ukrainie stało się okazją do ujawnienia skali penetracji Polski przez sowiecką agenturę wpływu również w mediach, to motywacje wykonawców są różne - jak i stosowane przez nich techniki propagandy i dezinformacji: czasem są banalnie proste, czasem wyrafinowane, itd. Techniki te warto potraktować całościowo i analitycznie. Wymaga to czasu i dystansu, przez co wiele z nich może nam umknąć. By w miarę skromnych możliwości temu zapobiec, niektóre będę odnotowywał pod wspólnym tytułem w cyklu publikacji.
Powtórzę: cykl ma charakter wyrywkowy i składa się z notatek na bieżąco. Zagadnienia nie wyczerpie też dlatego, że niżej podpisany jest poza zasięgiem rażenia reżimowej telewizji i tytułów prasowych stręczonych nam jako miarodajne.
 
* * *
 
18 marca rosyjski Onet opublikował rysunek poniżej opatrując go tytułem: „Internauci komentują sytuację na Krymie”:

 

Naturalnie, poza mediami rosyjskimi takich rysunków nie uświadczysz i to nie żadni „internauci” je produkują, a odpowiednie czynniki rosyjskie. Internauci mają jednak poczucie humoru i sytuację komentują na przykład tak:

 
Mariusz Cysewski
 
Kontakt: tel. 511 060 559
 

KOMENTARZE

 • Onet Rosyjski?
  Zdaje mi sie, ze wlascicielem grupy jest od 2012 Axel Springer.
 • Największe zagrożenie stwarza tzw opozycja i opozycjonici, postalinowski system oparty jest na Bolkach
  najwięcej najbardziej niebezpiecznych i szkodliwych kolaborantów jest w tzw opozycji niby walczącej z rządem i w takich mediach. Jest tylko jeden sposób odróżnienia wrogów od rzeczywiście chcących realnych pozytywnych zmian, to skupienie się tylko na zmianie systemu na eliminujący obce wpływy i usunięcie wszystkich dotychczasowych partii i polityków i wprowadzenie takiego systemu państwa. Tu jest opisany problem Polski i rozwiązanie http://braterstwo.neon24.pl/post/107321,jestes-tchorzem-jestes-durniem-czy-jestes-zdrajca-kim
  Tworząc Braterstwo i realizując plan Braterstwa łatwo odróżnimy jednych od drugich a jednocześnie wyzwolić Polskę.
 • @Sol 13:11:21
  Wkleję fragment komentarza, bo po zbanowaniu putinodupca zniknie cały. Co byłoby niepożądane ;-))

  "A tymczasem to pupilki Waszyngtonu - bnaderowcy - czczą SS Galizien.
  Ode mnie dostajesz 1. Jak i od innych internautów."

  Będę płakał po tobie do końca świata ;-))
  Co do "internautów", to skoro nadajesz putinówki z Rosji - trudno chyba cię uznać za Polaka? W twoim pojęciu, tym bardziej mam po tobie płakać? ;-)) To chyba taka logika, jak u waszego fuhrera ;-))
  Wy putinki macie bodaj dwa portale w Polsce, na których możecie jawnie lizać dupę waszemu fuhrerowi. Portale są niszowe, ruch jest na nich minimalny, a już na pewno nie ściągają "internautów" - co widać po statystykach.
 • @Sol 13:11:21
  Z tego, co jest mi wiadomo, to autor notki poznał uroki rosyjskiego władztwa na własnej skórze. Jego doświadczenia trudno uznać za histeryczne.
 • @gosc hotelowy 07:04:23
  Nie znamy udziałowców, i nie znamy treści umowy kupna - może dawać dużą autonomię agentom robiącym za redakcję. ALE nie musimy takich szczegółów znać - linia redakcyjna aż nazbyt czytelna. Choć przyznam że jakby trochę się zmieniła, w ciągu ostatnich 2 dni. Pewnie chwilowo. Pozdrawiam
 • @ninanonimowa 21:00:01
  Przed zbanowaniem kolejnej ruskiej prukwy ("ninonimowa") fragment jej komenatrza. Wszystko mówiący:
  "--Putin i Rosja są mi OBCY ! jestem Polką i nią pozostanę --geopolityka / PRAGMATYZM i POLSKA RACJA STANU -----NAKAZUJĄ !! działać zgodnie z interesem Polskim -ten na dzisiaj jest JEDNOZNACZNY --Rosja ! "

  ROTFLOLLLLLLLLLLL
  Wot łogika...
  Interes Polski to jest interes Sowdepii. Jak to u nich mówią? Tak toćna? ;-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31