Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
294 posty 69 komentarzy

Wolny Czyn

Wolny Czyn - W matriksie "3 RP"...

Dezinformacja rosyjska w Polsce (1). Karykatury

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Powstanie na Ukrainie stało się również okazją do ujawnienia technik propagand i dezinformacji rosyjskiej agentury wpływu w Polsce

 

Narzucony nam nieład (nierząd) medialny służy utrwaleniu statusu Polski jako protektoratu rosyjskiego, a jego zasadniczy kształt określono zapewne jeszcze w latach 80-tych wraz z pozorami tzw. transformacji. Choć powstanie na Ukrainie stało się okazją do ujawnienia skali penetracji Polski przez sowiecką agenturę wpływu również w mediach, to motywacje wykonawców są różne - jak i stosowane przez nich techniki propagandy i dezinformacji: czasem są banalnie proste, czasem wyrafinowane, itd. Techniki te warto potraktować całościowo i analitycznie. Wymaga to czasu i dystansu, przez co wiele z nich może nam umknąć. By w miarę skromnych możliwości temu zapobiec, niektóre będę odnotowywał pod wspólnym tytułem w cyklu publikacji.
Powtórzę: cykl ma charakter wyrywkowy i składa się z notatek na bieżąco. Zagadnienia nie wyczerpie też dlatego, że niżej podpisany jest poza zasięgiem rażenia reżimowej telewizji i tytułów prasowych stręczonych nam jako miarodajne.
 
* * *
 
18 marca rosyjski Onet opublikował rysunek poniżej opatrując go tytułem: „Internauci komentują sytuację na Krymie”:

 

Naturalnie, poza mediami rosyjskimi takich rysunków nie uświadczysz i to nie żadni „internauci” je produkują, a odpowiednie czynniki rosyjskie. Internauci mają jednak poczucie humoru i sytuację komentują na przykład tak:

 
Mariusz Cysewski
 
Kontakt: tel. 511 060 559
 

KOMENTARZE

 • Onet Rosyjski?
  Zdaje mi sie, ze wlascicielem grupy jest od 2012 Axel Springer.
 • Największe zagrożenie stwarza tzw opozycja i opozycjonici, postalinowski system oparty jest na Bolkach
  najwięcej najbardziej niebezpiecznych i szkodliwych kolaborantów jest w tzw opozycji niby walczącej z rządem i w takich mediach. Jest tylko jeden sposób odróżnienia wrogów od rzeczywiście chcących realnych pozytywnych zmian, to skupienie się tylko na zmianie systemu na eliminujący obce wpływy i usunięcie wszystkich dotychczasowych partii i polityków i wprowadzenie takiego systemu państwa. Tu jest opisany problem Polski i rozwiązanie https://braterstwo.neon24.pl/post/107321,jestes-tchorzem-jestes-durniem-czy-jestes-zdrajca-kim
  Tworząc Braterstwo i realizując plan Braterstwa łatwo odróżnimy jednych od drugich a jednocześnie wyzwolić Polskę.
 • @Sol 13:11:21
  Wkleję fragment komentarza, bo po zbanowaniu putinodupca zniknie cały. Co byłoby niepożądane ;-))

  "A tymczasem to pupilki Waszyngtonu - bnaderowcy - czczą SS Galizien.
  Ode mnie dostajesz 1. Jak i od innych internautów."

  Będę płakał po tobie do końca świata ;-))
  Co do "internautów", to skoro nadajesz putinówki z Rosji - trudno chyba cię uznać za Polaka? W twoim pojęciu, tym bardziej mam po tobie płakać? ;-)) To chyba taka logika, jak u waszego fuhrera ;-))
  Wy putinki macie bodaj dwa portale w Polsce, na których możecie jawnie lizać dupę waszemu fuhrerowi. Portale są niszowe, ruch jest na nich minimalny, a już na pewno nie ściągają "internautów" - co widać po statystykach.
 • @Sol 13:11:21
  Z tego, co jest mi wiadomo, to autor notki poznał uroki rosyjskiego władztwa na własnej skórze. Jego doświadczenia trudno uznać za histeryczne.
 • @gosc hotelowy 07:04:23
  Nie znamy udziałowców, i nie znamy treści umowy kupna - może dawać dużą autonomię agentom robiącym za redakcję. ALE nie musimy takich szczegółów znać - linia redakcyjna aż nazbyt czytelna. Choć przyznam że jakby trochę się zmieniła, w ciągu ostatnich 2 dni. Pewnie chwilowo. Pozdrawiam
 • @ninanonimowa 21:00:01
  Przed zbanowaniem kolejnej ruskiej prukwy ("ninonimowa") fragment jej komenatrza. Wszystko mówiący:
  "--Putin i Rosja są mi OBCY ! jestem Polką i nią pozostanę --geopolityka / PRAGMATYZM i POLSKA RACJA STANU -----NAKAZUJĄ !! działać zgodnie z interesem Polskim -ten na dzisiaj jest JEDNOZNACZNY --Rosja ! "

  ROTFLOLLLLLLLLLLL
  Wot łogika...
  Interes Polski to jest interes Sowdepii. Jak to u nich mówią? Tak toćna? ;-)))

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031