Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
294 posty 69 komentarzy

Wolny Czyn

Wolny Czyn - W matriksie "3 RP"...

Dowody zamachu w Smoleńsku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zrzędzenie na rzekomy brak dowodów można ciągnąć w nieskończoność; wynika to bowiem tylko z poczucia przyzwoitości zrzędzących. A przyzwoitości w Polsce coraz mniej

 

Wokół zamachu w Smoleńsku prócz oszustw, kłamstw i przestępstw Moskwy i jej etnicznie polskich stronników trwa i rozwija się tyle niedorzeczności nie będących wynikiem złej woli, że na skórze wołowej ich nie spisać. Jedną z tych dla mnie niedorzeczności jest powszechne nawet u ludzi dobrej woli utyskiwanie na „brak dowodów”. Oto jak ujmuje to jeden z publicystów. Nie o Niego tu idzie, bo wypowiedź to charakterystyczna - była i jeszcze będzie powielana przez wielu:
Rząd obstaje przy wersji, na którą nie ma żadnych dowodów, zespół Macierewicza przy innej wersji, na którą też nie ma żadnych dowodów, bo w ogóle nie ma żadnych dowodów - wszystkie trzyma pod siedzeniem Putin i śmieje się w głos, patrząc, jak się głupie polaczyszki zagryzają (...) Media kolejny dzień produkują żałosną telenowelę, w której młócone są po raz enty te same po stokroć omłócone i niemożliwe do zweryfikowania bez dostępu do dowodów tezy.
Powtórzę: to tylko przykład, który akurat był pod ręką. Wypowiedzi takich jest wiele.
Zreasumujmy brutalnie ten (lub zbliżony) tok myślenia. „Źli, źli Ruscy…” – to obowiązkowy wstęp narracji utyskujących; tak zapewniają sobie uwagę patriotów – „i zły, zły rząd Tuska” (uwaga patriotów rośnie jeszcze bardziej). „Sfabrykowali odczyty, spreparowali taśmy, nie przekazali dowodów, nie chcą oddać wraku…” (tu już jesteśmy wręcz zachwyceni). „A przez to wszystko my nie mamy żadnych dowodów! I nie wiemy co się w tym Smoleńsku stało!” Po dojściu do tej konkluzji mamy być szczęśliwi, że nasz malowany obrońca prawa do dowodów choć dowalił Moskalom i Tuskowi. Co bardziej dowcipni, lub – jak kto woli - mniej przytomni dodają jeszcze i taką groteskową mantrę: „A przez to wszystko Ruski może nami pogrywać. I organizować nam medialne wrzutki. I nas z sobą skłócać. I nas ustawiać jeden przeciw drugiemu. A tu przecież o jedność Polaków chodzi! Jedność, jedność panie, jedność nade wszystko! W jedności siła! Jedność über alles! Naród z partią! partia z naro…” - no, już dobrze.
Zacznijmy od tego, że przez dążenie do urojonej i szkodliwej „jedności” przegraliśmy lekko licząc dwie wojny o niepodległość; o jedności napiszę jednak innym razem. A co do rzekomego braku dowodów: ile to jeszcze może potrwać? Stąd do wieczności? Putin w rzeczy samej śmiać się musi w głos. Zamach miał miejsce już ponad 3 lata temu. Miłośnicy dowodów – w jakiejś części pewnie dyskretnie po temu stymulowani – już teraz dla swych właścicieli zdobyli ponad trzy lata. Ile zdobędą ich jeszcze? Jak jeszcze długo można bredzić o braku dowodów? Za Cyceronem: Jak jeszcze długo będziesz, Katylino, nadużywał cierpliwości naszej? 
Wyobraźmy sobie, że za parę lat, powiedzmy w roku 2020, emerytowany już wtedy Putin wystąpi przez kamerami i oznajmi, że to on rozkazał zorganizować zamach, opowie o szczegółach, uzupełni to co już sami wiemy bez śledztwa, i wskaże polskich wykonawców. Myślę, że przy obecnym stanie rozkładu Polski Putin mógłby sobie na to pozwolić choć dziś. Jakie bowiem w Polsce byłyby skutki takiego występu Putina? Ano takie jakie bez tego występu są i teraz: oto podniósłby się klangor i rejwach, że Ruski kłamie - by wywołać „wojnę” vel „wojnę domową”, że chce nas sprowokować, że nie ma dowodów (a jakże – bo to że „nie ma dowodów” można opowiadać choć i do dnia Sądu Ostatecznego); a te dowody, które Putin przedstawia, sfabrykował by osiągnąć swe niecne cele - przede wszystkim po to, by nas skłócić; a przecież naród z partią, partia z narodem.
Żałosne.
To prawda że musimy odzyskać wrak i przeprowadzić śledztwo według standardów europejskich. Również pod względem dowodów, również dowodów bezpośrednio bynajmniej nie potrzebnych; idzie po prostu o zebranie wszystkich dowodów i jest to kwestia pewnej staranności i szacunku do siebie.
To jednak nie znaczy, że bez tych dowodów jakoby „nie wiemy” co się stało w Smoleńsku.
Wiemy.
I wiedzieliśmy po ujrzeniu zdjęć z pobojowiska.
 
Mariusz Cysewski
 
Zobacz też:
 
Kontakt: tel. 511 060 559

KOMENTARZE

 • Autor
  Witam. Ciekawe jest to, dlaczego ZP A.Macierewicza drąży sprawę zamachu a nie bada najwaznejszej sprawy, jaką jest brak zdjęc i filmów z wylotu tej delegacji!!! Polecam google i "zamach.eu"! Brak rowu, który powinien powstać po uderzeniu w ziemię 90-tonowego samolotu, też świadczy o rozwaleniu go ładunkami wybuchowymi! Nie było w historii katastrof lotniczych przypadku, aby samolot, spadając z ok 20-30 m, rozwalił się na 1000000000 kawałków i było 100 % ofiar!!! W skrzydłach powinno być parę ton paliwa i pożar po uderzeniu w ziemię!
 • @zibi 09:13:16
  Jak można "drążyć" brak zdjęć jak nikt zdjęć nie robił bo nie było "odlotu" ani samolotu , jak twierdzisz, A skąd Wiesz?
  Teraz "drążą" zdjęcia "rozbitego" samolotu bo mają co drążyć. Zdjęć jest cała kupa ,a może i Więcej .Skąd Ci wiadomo Co to za Zdjęcia , Kto robił , Komu i Kiedy ? Nie Wiadomo.Widziałeś jakie hałdy tego złomu po tych ich "Fabrykach " co mają w pobliżu?
  A może to dr.mgr.inż.Lasek przysyła fotkę urwanej piasty swojego starego roweru, w dużym "przybliżeniu " , twierdzi że to mechanizacja od skrzydła znaleziona przez harcerzy pod Smoleńskiem.Gdzie znaleziona i kiedy? Jak tam podobno Nie Było żadnego lądowania ?
  Widzisz jak to "zakręcone" ...i jeszcze nie wtę stronę !
  Gdzie jest wrak Samolotu ? gdzie Sekcje zwłok poległych. Dokumentacja
  POWYPADKOWA ? W niej powinny być orginalne i oficjalne zdjęcia ,tuż po " katastrofie" robione przez "JAKĄŚ" oficjalną komisję , w tym przypadku Międzynarodową a nie międzypaństwową - bo to nie to samo!
  Teraz o groby nie pytamy bo pochować mogli wszędzie tylko; Kogo -Kto w tych grobach spoczywa tak naprawdę! Niby "odkrywki " robili. To
  Dr.Szwagrzyk po 60 latach na "łączce" ma lepsze wyniki w identyfikacji.. Nie ma Narzędzia Zbrodni,Nie ma Ofiary ,Nie ma miejsca zbrodni To znaczy , Nic się nie zdarzyło." .> Polacy Nic się nie Stało" < I Widzisz jak to Prosto można otumanić "NIBY" Cywilizowany, Wykształcony ,Oświecony, prawie 40 milionowy Naród .
  Jak Profesorowie Uniwersyteccy , już nie mówimy o pośledniejszych i technicznych szkołach ( tam jakaś elementarna wiedza się poniewiera) zgodnym chórem potwierdzają że samolot rozpękł się w błocie a wybuchu nie było! Zgroza Boska!
 • @fan-wolności 11:23:34/"... robota ruskiej agentury."
  .
  jesli juz to sowieckiej raczej. lecz czy rzeczywiscie?
  sprawcow szukac wsrod tych, co skorzystali na duza skale.
 • @fan-wolności 11:23:34
  Jeśli jesteś "Fanem Wolności" to Uciekaj Jak Najdalej od JKM - Jego Królewskiej Mości i tym podobnych Gości !!!
  Zobacz jak Ulegasz PROPAGANDZIE - i jak łatwo!
  - "robotą agenturalną jest szopka grupy Macierewicza (jak oni w ogóle mogli zgodzić się badać ,,dowody'' pobierane z prywatnych ,,ruskich'' serwerów?? Robią politykę zamiast badać temat, który podobno ich interesuje."

  W robocie Macierewicza jest możliwe i wyłączne "Dążenie do Prawdy"
  Za wszelką cenę starają się unikać robienia Polityki. Skupiają Rodziny poległych i całe grono ludzi Niepartyjnych .
  Dlatego Nie przyjmują ŻADNYCH nie wiadomo skąd Dowodów ,zdjęć Relacji...
  Komisja Naukowców opracowywuje dowody zgodnie z Naukowymi
  Metodami a nie Teoriami czy "Dumaniami" z smoleńskiego Lasku.
  Tylko i Wyłącznie.
  Na Podstawie danych "Oficjalnych" obu "Oficjalnych" Komisji( nie wymieniam).
  Sam Widzisz jaki Naród jest Durny. Nie pomyśli, Nie poczyta ,tylko Wierzy co mu podadzą gotowego w TVNie i wrzeszczy ;" Brzoza " !
  Wszystko przez Brzozę i Macierewicza bo ON tę brzozę wymyślił a jak nie wymyślił to zasadził.
  A to nie ma co wrzeszczeć tylko Popłakać nad swą Głupotą.
  Jak ochłoniesz to pomyśl Sam co się stało i popatrz sobie na to Zdjęcie.
 • @ Kaczyńskich mieliśmy dużo..
  TamByło paru Generałów,choć bez wojska ale, nie tak Bezbronnych wcale....
 • @Skanderbeg 13:07:08
  to, że nie zrobili tego Ruski, to raczej pewne od pierwszego dnia, wystarczyło popatrzeć na minę Putina, tyle, że w trakcie tego pierwszego dnia, ktoś przekonał Putina, aby zatuszować całą sprawę, i to po partacku.
 • To, że może nie Putin, ale pewne siły w Rosji chcą nas skłócić przez Smoleńsk
  Jest pewne, dlaczego po dziś dzień nie ma wraku itd, to elementy walki gospodarczej, gryzący się o Smoleńsk Polacy nie patrzą na uzależnianie Polski od Rosji w sprawie gazu, na inne elementy. My się gryziemy, zaś ogień podrzuca Macierewicz ze swoimi obrażającymi inteligencję ludzką dowodami. Jak można było głosić tezy zamachu na prezydenta (wybuchu) na podstawie zdjęcia z internetu a do tego zmanipulowanego w programie graficznym?
  Oglądałem zdjęcia ostatnio prezentowane przez Laska, nawet przyjmując wszelkie teorie spiskowe, przed zdjęciem wymieniono urwany kabel itd. TAM NIE BYŁO ŻADNEGO WYBUCHU, bo go po prostu być nie mogło, żaden element przełomu skrzydła nie wykazuje możliwości wybuchu. Skrzydło złamało się na skutek działania tnącej siły poprzecznej
  Tak więc jeśli zamach, to jak?
  Znając działania Jarosława Kaczyńskiego, wiedząc, że Lech Kaczyński zrobił wszystko, by spełnić polecenia brata (całe życie to robił) oraz swoim działaniem ograniczał normy bezpieczeństwa, wreszcie napakowano do samolotu najważniejsze osoby, jakie udało się tam ściągnąć. Samolot rosyjski mógł rozpylić nad tym obszarem jakąś substancję zwiększającą gęstość i tak występującej tam mgły, by wspomóc łańcuszek idiotyzmów po naszej stronie. Mógł czy zrobił? Na dzień dzisiejszy nie ma żadnych dowodów na zamach.
 • @Zawisza Niebieski 19:15:25
  Popatrz TU na te tytułowe z KoSMOSU. Nic nie Pisz tylko najpierw MYŚL !
 • @koniecPOLSKI 19:42:10
  Długo patrzyłem, długo nie dopuszczałem prawdy myśląc , może jednak Macierewicz ma rację, dziś wiem dokładnie Macierewicz to kłamca smoleński, kłamca wysłany przez PiS by udowodnić, że nie Kaczyńscy nie PiS ponosi odpowiedzialność za tę katastrofę. Póki nie pojawią się nowe dowody a chciałbym by Macierewicz je przedstawił przed sądem, który będzie oceniał odpowiedzialność prawną za mataczenia i kłamstwa twierdzę, że nie ma żadnych dowodów na zamach wykonany poprzez użycie materiałów wybuchowych ani zamach opisywany na forach jako Maskirowka. Zdjęcie to oglądaliśmy już wielokrotnie, jak i inne pokazujące jak samolot wszedł w styczność z ziemią i jak kosił roślinność, pamiętasz jak je dołączyłem. Ja rozumiem ból Jarosława Kaczyńskiego, który za wszelką cenę nie chce się przyznać, że jego brat zginął chcąc wykonać jego polecenie. Ale wszelkie dowody wskazują właśnie, że tak było.
 • @fan-wolności 20:21:00
  Klasyka! Są tacy co mówią że bomba. Ocalało dziecko i z opowiadań tak potwierdzało że był wybuch.Po pierwszych komunikatach był i Taki.
  Teraz szukam nie widzę - Wszystko wycofane , znaczy Sprostowane .
  KTOŚ prostował bez wyjaśnienia ! Czytałem osobiście,było sporo zdjęć.
  Za mało zdjęć, i niewyraźne by można było coś więcej powiedzieć.
  To nie Smoleńsk gdzie było błoto bez skał i dużo krzaków i drzew..

  INTERNET - dużo żartownisi . Może Ty też Kpiarz? Na potrzeby Takich Kpiarzy robią całe filmy nie tylko zdjęcia.Potem puszczają do tyłu .To cała sztuka.W Smoleńsku się nie Da.

  NIGDY części i odłamki nie lecą do tyłu. Tylko Wybuch jeśli tak jest - lecą wokół i od żródła wybuchu.,lub i ze żródłem Oczywiście jak samolot leci.Jeśli jest inaczej to dla Mnie(i nie tylko)jest to wbrew prawom fizyki.

  Nie jestem Ekspertem .Rozrzut części i odłamki jak po wybuchu!

  Zaciekawiłeś mnie. - poszukam ! Masz inne Przykłady?
 • @Zawisza Niebieski 21:17:52
  Na logikę. Jak mógł kosić roślinność jak na ziemię spadły szczczątki ?
  ZAWISZA , patrzę na to zdjęcie i NIC więcej nie potrzeba ! Po za tym Nie ma tu dla mnie znaczenia specjalnego czy tam ktoś zginął czy to Maskirowka. Ma znaczenie że Ktoś usiłuje wciskać mi Prymitywne Bzdury.....
  Idź razem z " fanem Wolności" Na wódkę i weźcie Skanderbega Po co się męczyć dookoła Wojtek z PISem i Kaczyniakami?. !!! Odznaczą Cię ?
  Chyba że Tak! ,Mnie do tego nie mieszaj z samej Przyzwoitości . Już żeśmy sobie wyjaśnili !!!
  Pokazuje mi "jakieś" zdjęcie i pyta Co To? TO NIE ZWYKŁAKATASTROFA !

  Powyżej MĄDRZE napisałeś .No ,No Zupełnie jak Nie Zawisza! Naukowo a Politycznie celne.

  Pisz Dalej!
 • @ 21:37:02
  Myślę, Dobre teraz mają bomby - w drebiezgi.....
 • @koniecPOLSKI 11:00:29
  Przeczytaj ten artykuł"zamach.eu" to będziesz więcej wiedział!
 • @Zawisza Niebieski 19:15:25/"nie ma żadnych dowodów na zamach."
  .
  a tymbardziej na katastrofe.
 • @zibi 10:36:20
  Czytałem ,ale karuzela.! Skanderbeg mówi że to Ruscy.! Po co mieli robić coś Ruscy jak oni Nas Mają od 1945r, i jeszcze by"robili" w swoim ogródku?
  Zawisza raz mówi że wybuch a "jak się Dobrze zastanowi" to że samolot kosił skrzydłami. To by znaczyło że wylądował jak pokazywali w " Bildzie"
  Potem wybuchło paliwo jak według Wiśniewskiego. Cyrk na cztery fajerki.
  Macierewicz Co innego, dr.Lasek jeszcze o Brzozie .Inz. Cierpisz -wybuchu nie było.Prof. Dakowski -Porwanie w Tiuturlistanie . To Komu wierzyć.?
  Albo Nie PISAĆ wcale albo Niech jakiś TU Tusk wystapi i Powie do rzeczy. Tak jest TAK ma BYĆ i KONIEC z tym Smoleńskiem.
  Jak nie ma ŻADNYCH DOWODÓW; To Polacy - Nic się nie stało!
  Nie tańczyć na tych trumnach i Cisza z tym Śmoleńskiem!
 • @Zawisza Niebieski 21:17:52
  ZAWISZA ! Jednak wydaje się że Masz Rację. ! Widzisz że Ja Wierzę w Ciebie:
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x8ILn9gJkLM

  Obejrzyj To ! Prawie jak Prawiłeś. Spróbuj Skomentować .To Ważne tak dla Skanderbega Jak fana-wolności nie mówiąc już o Bezinteresownym Interesariuszu z PRLa .i Co będzie Tera?
  Teraz Ruskie zwalą Winę Całkiem na NAS. Wychodzi że Nie mgła, Brzoza ,lotnisko Na Nic Wszystko .Podejrzewałem ze tam Był ten 97NN jakiś
  Anarchista-terrorysta z Afgańskiej Al-Kaidy niby .
  A Mówili Kaczorowi Nie wtrącaj się do Gruzinów - to Brudna Sprawa!
  Myśl i Pisz !
  Co ten Macierewicz nie wymyśli .Koniec Polski! Pamiętasz Coś Obiecał?
 • @koniecPOLSKI 12:36:51
  Witam. Podaję jeszcze jeden adres: google"zamach warszawski"! Smuci mnie to, że chcesz zamieść pod dywan i sugerujesz zapomnieć zamordowanie Prezydenta PR z Małżonką oraz 94 pasażerów , którzy byli znanymi osobami i niektórzy na wazych stanowiskach!Ja się na to nie godzę, bo jestem polakiem i patriotą!!! Twój nick to miał Jaruzelski w stanie wojennym i chyba on rzutuje na twoje , negatywne opinie! Likwidacja tych osób była zaplanowana znacznie wcześniej i pocztaj, co się stało z hangarem na lotnisku Okęcie Wojskowe! Jest jeszcze jeden powazny argument: parę razy padło pytanie w rozmowie z moimi kolegami:"jak to się stało, ze Prezydent RP wsiadł na pokład TU154-M razem z 6 generałami Nato, których był zwierzchnikiem??? Zasady bezpieczeństawa zabraniają wspolnych lotów osób, które zajmują znaczące stanowiska w panstwie!!!
  Tych ludzi "zabezpieczono" na postawie komunikatu o zagrożeniu porwaniem samolotu UE, i był on ogłoszony w Polsce 9.04.2010r. Aktora Zakrześkiego Ś.p. wyrwano z domu 2 godziny wcześniej i zabrał go samochód, mówiła o tym zona w TV!!! Szefowa Adwokatury w Polsce miała przyjechać z Łodzi autem , które znaleziono potem ok 50 km od Warszawy!!! To są fakty, które mówią, ze to nie była katastrofa a zaplanowany mord i chodziło skasowanie 100% ludzi!!!! Poczytaj także na portalu "www.poznajprawdę.net" , to dowiesz się ciekawych faktów!
 • @zibi 14:20:57
  Masz Dużo Wiadomości ! Ale są to TYLKO Wiadomości. Ja mam trochę czasu aby czytać Przeróżne teorie i śledzę sobie tą katastrofę jak zaczytywałem się książkami tzw."kryminałkami" nie tylko Conan Doyle'a ale starszą klasyką Niejakiego Antoniego Marczyńskiego, pewno nie słyszałeś o takim..
  Nie zdziwił bym się teorią ZAMACHU gdyby to zginęły jedna ,dwie osoby ,
  Zamach to się zdarza Politykom. Ryzyko Zawodowe - jak mówią.
  Lecha Kaczyńskiego oczywiście mi żal ,każdego człowieka mi żal. Bo życie jest tylko Jedno .To Prawda !
  Wracając do Smoleńska ; Abstrachując od Okęcia i lotniska jednego czy drugiego. Samolot JAKIŚ leciał ( czy z pasażerami -zostawmy to Śledczym) jeżeli leciał a nie doleciał-to się rozleciał.Przecież go kosmici nie Porwali.
  Jeśli jakiś Dureń mówi że się rozbił na Brzozie a Inny że wpadł w błoto ,
  to ja TYLKO i wyłącznie z pozycji człowieka "myślącego" buntuję się
  przeciw magii TV i mówię STOP ! - Nie oglądam i Nie Wierzę. Mogę?
  Jeżeli ZAWISZA propaguje raz taką wersję raz Inną ,a to Inżynier od
  "Niszczenia Konstrukcji" To ja Mu Powinienem Wierzyć .Jak mówi "Jeżeli był Wybuch - to będzie " szczekał pod stołem " jak mu jego szlachecki tytuł i herb nakazuje " - to Ja mu MUSZĘ Wierzyć ! I cały "Sęk" w tym
  że chciałbym usłyszeć. Póżniej dam sobie spokój z tym Smoleńskiem bo mi się Znudził .Zajmę się tematem ; " Od ilu lat Żyje człowiek na Ziemi ?".
  Tobie to też polecam bo Ciekawe i Bezpieczne !
  Pzdr.
 • @ Z A W I S Z A !
  Cisza !.............On tak to ma ! Znika i ... gra muzyka ! Sztuczka Magika !


  musiałem poprawić ; oczywiście - To Jego Sztuczka a nie suczka .
  Nie wiem czy ma psa .Ma szczekać jak pies!
 • http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=x8ILn9gJkLM
  *
 • @koniecPOLSKI 14:08:15
  Po wykryciu ostatnich kłamstw Macierewicza mam na niego alergię, no ale co nie robi się dla Ciebie Zerknąłem na ten materiał, i wybacz dotrwałem do minuty 9:25.
  Przyjmuję że chociaż rekonstrukcję pozostałych elementów samolotu dokonali prawidłowo. Układ pozostałych elementów wyraźnie wskazuje, że samolot uderzył o ziemię do góry kołami, czyli najsłabszymi elementami konstrukcyjnymi. Macierewicz pięknie opowiada o tych rozwiniętych burtach jako dowód na wybuch tylko pomija jeden bardzo istotny fakt. Samolot to rura, w czasie wybuchu, który miałby doprowadzić do rozerwania samolotu, jak wiemy, rura to konstrukcja dość odporna na rozerwanie ciśnieniem wewnętrznym wewnątrz rury powstaje wysokie ciśnienie wywoływane temperaturą spalającego się materiału wybuchowego. To ciśnienie i temperatura muszą być duże, doprowadzają do rozerwania samolotu. Tylko co z ludźmi wewnątrz? To ciśnienie i temperatura działa na konstrukcję, ale nie działa na ludzi? Widzieliśmy ciała na zdjęciach prezentowanych przez rosyjskiego blogera. Widziałeś, by były po miażdżone wysokim ciśnieniem? Jak wiemy z sekcji ciała nie wykazują śladów opaleń i poparzeń.
  Dalej mamy jak Rosjanie coś tam odcinali, nie wiadomo co, nie wiadomo jak mocno elementy te były do siebie przyczepione, Bez trudu można sprawdzić co Rosjanie odcięli krawędź cięta wyraźnie różni się od rozerwanej i nie trzeba stosować mikroskopu. Teraz rozumiesz dlaczego wyłączyłem projekcję tych bajek? Oczywiście nie wiem, dlaczego akurat ten element jest wywinięty na zewnątrz, jakie siły mogły to spowodować, wiem na pewno, nie zrobił tego wybuch.
 • @koniecPOLSKI 16:11:28
  WIdzisz, ja tu wpadam tylko okazjonalnie, dla chwilowego relaksu od pracy. Nie jestem emerytem, rencistą co może sobie całe dnie po forach latać. Ja co miesiąc w ząbkach zanoszę do urzędu skarbowego całkiem niezłą sumkę, by takie p-osły miały za co swoje gierki prowadzić. Tak więc czasami znikam, by na to wszystko zarobić. Teraz przygotowuję całkiem ciekawe kontrakty na wiosnę-lato przyszłego roku, wielu Polaków będzie mogło z nich skorzystać, no ale to tajemnica służbowa. Tak więc wybacz, że nie zawsze śledzę rozmowę.
 • @Zawisza Niebieski 17:24:11
  Samolot nie ma słabszych i silniejszych stron - To RURA zbudowana tym samym sposobem technologicznym i konstrukcyjnym. Nie wiemy czy tam były "jakieś ciała " i jakie były obrażenia - To tylko mogą się wypowiedzieć Anatomopatolodzy i nawet na podstawie zdjęć określą. Takich zdjęć ani Ja ani Ty choćbyś był lekarzem nie otrzymasz .Na ten temat się więc nie wypowiadaj.
  Zrób sobie proste doświadczenie z puszką po piwie. Do szkoły chodziłeś.
  Gdzie reszta samolotu? Dlaczego Rozerwane na strzępy? Aluminium się nie rwie się wten sposób - na odłamki , tylko się ciągnie.Spróbuj kombinerkami. Widziałeć kiedyś Coś "po wybuchu" ?.Ja widziałem syfon do "wody sodowej" wiesz co to?
  Jak miałeś kiedyś "stłuczkę" to wiesz że to "specjalna" blacha -ciągliwa !
  Co prawda stalowa ale ma to samo zadanie amortyzowania i chronienia
  pasażerów aby "NIE BYŁO ODŁAMKÓW" Jak nie wiesz co Mogło to być czemu twierdzisz że napewno nie wybuch. Ja też Nie twierdzę że wybuch. "ONE" Ci specjaliści twierdzą .I jest To PRZEKONYWUJĄCE. Było PALIWO? co wybuchło ?. Wiśniewski zeznaje. Dać Ci link.? To Czas Pokaże .Liczyłem że Ty to Jakoś Już Masz W głowie wyjaśnione i Przerwiesz ten stek kłamstw. Bo kłamstwo ZAWSZE WYJDZIE- Kłamca się zapląta w to Co napląta. Taka już ludzka Natura i Nie poradzisz.jeśli mówisz że Nie było To nie było.Mówią że Samolotu Tam nie było - to jak mógłbyć WYBUCH ?.
  ZAWISZA jesteś Numerant nie z Tej Ziemi. Napisz coś Jeszcze .!
  Jak Na zewnątrz - Wybuch ,to do wewnątrz - Dobuch zapewne powiesz .Już wiem z Góry....
 • @Zawisza Niebieski 17:34:31
  Jeszcze nie jesteś .Będziesz ! Tylko nie wiem czy będziesz mógł sobie polatać jakbyś chciał, po siedemdziesiątce , chyba że sobie odłożysz i wtedy na wózku jak Cię będzie stać , Daj Bóg. W Niemczech każdy Emeryt ma pielęgniarkę/niarza Polkę /Polaka i ten wózek mu ciągną.
  Może i my dojdziemy do takiego Dobrobytu , kto nas pociągnie?
  Dobra ! Staraj się .Tylko nie Sprowadzaj Do NAS. Bo Bezrobocie.!!!

  Nie Przesadzaj z Czasem ! Widzę że Dużo i Mądrze Piszesz!
 • @koniecPOLSKI 18:31:24
  Lotnictwo, latanie, to moje dzieciństwo, w pewnym okresie zaraz po szkole na rower i na Gocławek leciałem, wtedy było to lotnisko aeroklubi, szybowce podczepiałem, pilotom pomagałem, kręciłem się, wreszcie skończyłem tyle lat bym mógł, dostałem papiery do wypełnienia, brakowało tylko podpisu rodziców, wiesz nieletni byłem ;), tata by podpisał, mama postawiła stanowcze nie. "Lataj synku nisko o bardzo powoli", ot takie kobiety w moim rodzie, choć wuj, co z wojny nie wrócił, był pilotem. Tak skończyła się moja kariera lotnika. :) Teraz w wolnej chwili sobie na symulatorze polatam.
  Z konstrukcją samolotu się mylisz, to prawda, że rura taka sama, ale podłoga znacząco wzmocniona. Zaś nie porównuj sił które występują w wypadkach samochodowych, zresztą samochody to stal nie duraluminium. Człowieka rozdartego wybuchem poznasz, nie musisz medycyny kończyć.Ani ja, z tego co widziałem na zdjęciach, a wiesz, że się tym interesuję ani specjaliści nie stwierdzili oznak wybuchu. Gdyby w tej rurze wybuchł ładunek wystarczający by odstrzelić górną część kadłuba tam w środku znalazł byś pył, nie ludzkie ciała.
  Paliwo jak wiesz jest w skrzydłach, a podobnież to wybuch więc dlaczego nie wybuchło paliwo w skrzydle zamieniając samolot w pochodnię. Wiem, paliwo lotnicze nie pali się w niskich temperaturach ale zapala się już w ok. 40, taki Macierewiczowski TNT spala się w znacznie wyższych temperaturach i odparowało by wystarczająco dużo paliwa lotniczego by cały zbiornik wybuchł, czyli ze skrzydła zostały strzępy. A tu masz, pech Macierewicza (cisza, nie wolno mówić o prawdach które bajki Macierewicza obalają, bajki to bajki, dzieci są łatwowierne uwierzą, uwierzą również lemingi, tylko na te z czasem zrozumienie przychodzi. Widzisz jak zamilkł Lancelot, szkoda chłopaka, bo bolesne jest zrozumienie że został wystrychnięty na dudka, że wierzył oszustowi). Ty również uważaj, analizuj to co ci mówią, szczególnie ci co wielokrotnie na kłamstwie zostali przyłapani. Wiesz tak z zasady kłamcom się nie wierzy, nawet w sądzie jako pierwsze pada pytanie, czy świadek nie był skazany za składanie nieprawdziwych zeznań. Macierewicz dawno powinien być skazany, no ale sam wiesz, koleszkowie, lodziarze, czy dziś prawda ma jakieś znaczenie?
 • @Zawisza Niebieski 19:28:51
  Widzisz to z Ciebie taki lotnik jak ze mnie marynarz. Pływaj przy brzegu i na płytkiej wodzie - mówili.Wracając do podłogi:
  Podłoga to wewnątrz a rura to rura. Przecież to nie kabriolet .Zgoda?
  Mówisz paliwo jest w skrzydłach jak wszyscy ; Komisja Anodiny ,Millera
  Dr. Laska a nawet Macierewicza oraz ty Sam mówiłeś że się urwały -więc nie było w skrzydłach . Teraz mówisz była!
  Macierewicz mówi to co mu podpowiadają "Fachowcy" przecież On Historyk to mu do Nas Brakuje ale Fachowców ma dobrych Uznanych jak mówią.
  Lancelot miał więcej polityczne zacięcie . Przestrzegałem żeby żydów nie obrażać i Ciebie też. Żydzi to Nie żydokomuna i to Należy Odróżniać.
  Wiesz Dobrze że nie lubię o kimś mówić jak nie wiem czy nie znam.
  Wielokrotnie i Ciebie Przestrzegałem przed Oczernianiem Kaczorków szczególnie Jarka oraz Antoniego Macierewicza.
  Nie znamy - Nie wypada nic mówić a najlepiej Nic złego bo może się okazać Nieprawda i Obraza. A za to się Odpowiada. Ty Też nie mów bo różnie z tym Bywa. Polityk to raz na górze raz na dole a Przeciętny Obywatel zawsze w Dołku.
  Teraz Komisje Wzięły się do roboty .Rzucają zdjęciami. Coś się ruszy ?!Będziemy Komentować. No to bierz się do Roboty ,jak musisz.!
  Wiem że Nic Nie Wiem! Jak to zwykle z Tobą.
  I Powodzenia!
 • @koniecPOLSKI 23:24:30
  Nigdy nie dzielę ludzi na rasy, narodowości, wyznanie itd a na to czy są mądrzy czy głupi, czy przyjaźni czy zdradzieccy itd.
  Zwróć uwagę na jeszcze jeden moment promowanej przez ciebie prezentacji, ok. 8:11 Macierewicz pokazuje tam zdjęcie jak ludzie pracują przy wraku, coś robią, ale duży element przesłania co robią, nic nie widać ani ja nie widzę ani Macierewicz ani żaden z jego ekspertów ale masz duży dowód działań destrukcyjnych dla ukrycia czegoś tam. Czy krawędź była cięta czy urwana bardzo prosto stwierdzić, ale przecież Macierewicz, jak wtedy z tym skrzydłem na przerobionej fotografii. On po prostu zbiera dostępne fotografie i nadaje im sobie potrzebne treści, dlatego na jego wykłady szkoda czasu, wspaniały manipulant tłumem, te same elementy wykorzystują sprzedawcy garnków usług turystycznych na kilka lat na przód, tyle że nie jest to nauka, badania i w obliczu powagi śmierci tych ludzi oraz bólu rodzin działania niegodne.
 • @Zawisza Niebieski 09:44:05
  http://www.smolenskzespol.sejm.gov.pl/

  Zawisza ! Jeśli mam Cię cenić to nie za twoje Poglądy ,bo sa niestałe i Częstozmienne, ale jak mówisz "za umysł który ogarnaia". Pozbądź się na chwilę Swych uprzedzających ans, kup Flachę i zrób dobrego drink'a Jak ja sobie robię - Dałem Ci Link do OFICJALNYCH dokumentów bo SEJMOWYCH !
  Ważniejsze niż komisja Millera i Laska Razem w "kupie" One nie mają żadnego statusu = tylko za Opłatą chronić czyjąś DUPĘ !
  ( To mój pogląd) KŁAMSTWO ma krótkie - króciutkie nogi !
  Obejrzyj sobie . TO nie ma co porównywać z ( nie piszę Bo mnie te Qrwy) mogą oskarżać o Obrazę jakby ich można Obrazić. Ja KOŃCZĘ swą działalność PUBLICYSTYCZNĄ bo nie mam już dla kogo . Mamy we dwóch się nawzajem Przekonywać jakby było do czego. Kto ma trochę zdrowego Rozsądku to już tu w Tym UBECKIM zlewie ne siedzi.
  Bo PO co? Mają mnie te Mendy na starość Nachodzić i Wydzwaniać? Jeszcze którego uszkodzę i Po co? Albo któryś mnie nożem w plecy "szturgnie" ?
  Przejrzyj Sobie na spokojnie a będziesz Wiedział gdzi ePRAWDA bo jesteś chłopak Nie głupi i Dobry szkoda byś poszedł złą drogą. MYŚL! Niezależnie co piszesz! Najlepiej o wierzeniach Starosłowiańskich!
  Czego Ci Zyczę i Pozdrawiam! Trzymaj się Ciepło! Zima Idzie!
  Ostatni koniecPOLSKI?
  A to na Rozrywkę; Obejrzysz sobie z chłopakami!
  http://www.youtube.com/watch?v=QEzShUvEx4I

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31